Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vianočné trhy

  • dátum konania akcie: 10.12.2022
  • autor zápisnice: Vlado
  • účastníci akcie: Maťo, Nika, Zuzka, Penďo, Kamila, Sofinka, výletníčatá Matúško, Alenka, Quido, Miško, Rasťo, dobr. Sofia, Ruslana

Koncom roku 2022 sa podarilo zorganizovať dve nenáročné akcie. Jednou z nich bol ľahký prieskum kopca nad Račou a druhou bolo stretnutie sa na vianočných trhoch a posedenie v reštike Fabrika. O tej druhej akcii bude tento krátky príbeh a tak teda čítajte ďalej.

Stretnúť sme sa mali pri Ganymédovej fontáne pred divadlom o 14:00. Prvá dorazila Zuzka s výletníčatami. Bohuš ju žiaľ nemohol sprevádzať, pretože bol v práci. Takisto ani Milo s rodinou neprišli, nakoľko ich skolila choroba, najskôr nejaká viróza. Zuzka s deťmi nezaváhala a prišla. Ja som s Quidom, Kamilkou a Ruslanou dorazil krátko po 14:00. Spoločne sme sa zvítali. Penďo písal, že bude meškať a Martin s rodinou práve vystupoval z auta, tak sme na nich počkali.

Keď sme sa zoskupili, urobili sme spoločnú fotku pod vianočným stromčekom a vyrazili na prieskum trhov na Hviezdoslavovom námestí.

Ja s Quidom sme zostali pri prvom stánku s punčom a zvyšok partie šiel preskúmal ďalšie stánky. Po zakúpení vianočného punču sme sa zase stretli asi v polovici námestia a odtiaľ sme postupovali tajnými uličkami na Hlavné námestie, kde boli ďalšie trhy. Tu treba povedať, že trhy na Hviezdoslavovom organizovalo Staré Mesto a trhy na Hlavnom námestí organizoval pán primátor.

Formáciu sme veľmi nedržali, pretože niektorí postupovali rýchlejšie, iní zase pomalšie. Na Hlavné námestie dorazil najskôr Maťo zo Sofinkou a Matúškom a za nimi zvyšok jednotky.  Keďže Maťo s deťmi sa rýchlo vnorili do davu, tak sa Nika ich pobrala hľadať a my sme ju nasledovali, až kým sme nestratili jej stopu. Pre istotu sme zostali čakať pod stromčekom na námestí. Medzitým si Quido vypýtal cigánsku a ja som našiel toalety.

Počas čakania nás kontaktoval aj Penďo a čochvíľa dorazil spolu s Rastíkom a Sofiou. Spoločne sme sa všetci opäť stretli, tentokrát v strede námestia pri stolíku. Chvíľku sme pohovorili, dojedali to, čo si kto zakúpil. Keďže malý Miško zaspával, tak sa Zuzka s nami rozlúčila a spolu s Miškom a Alenkou nás opustila. Následne nás opustila aj Sofia s Rastíkom, keďže tí išli vypekať vianočné dobroty. My ostatní sme dojedli, dopili a po dohode sme sa rozdelili s tým, že sa stretneme vo Fabrike. Niektorí zahájili peší presun, iní automobilový.

Po krátkej chvíli sme sa nakoniec spoločne usadili v reštaurácii a pohovorili o všetkom možnom aj nemožnom. V družnom rozhovore čas ubiehal a všetci sme si to užili.

Keď už sme pojedli, popili a prebrali sme čo sme chceli, nadišiel čas vrátiť sa späť do svojich domovov. Táto milá akcia skončila.

Resumé: Akciu hodnotím pozitívne, nakoľko sme sa znovu stretli a mali možnosť pohovoriť ako kedysi. Aj keď sa jednalo o veľmi nenáročnú vec, v súčasnej dobe má význam každé naše stretnutie a za to Vám všetkým veľmi pekne ďakujem.

back to sezóna 2022/2023

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!