Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Scot XXIV.

  • dátum konania akcie: 30.4.2022
  • autor zápisnice: Vlado
  • účastníci akcie: Maťo, Nika, Bohuš, Zuzka, Hela, Milo, Penďo, Nikitka, Sofinka, výletníča Matúško, Alenka, Rasťo, Quido, Miško, dob. Sofia

Po dlhej dobe náhradných termínov a miest, po dobe kovidovej pandémie a počas vojny na Ukrajine sa nám predsa len podarilo uskutočniť tradičného Scota, tak ako sme ho robievali od začiatku V.V.V.. Stretli sme sa na konečnej 33 a 32 o 14:00. Všetci už boli na mieste v stanovenom čase len ja a Quido sme meškali pár minút. Len čo sme sa zvítali opustil nás Milo, ktorého bolel zub. Zvyšok V.V.V. vyrazil v natiahnutej pochodovej formácii do zóny. Cestou Quido spadol a poranil si rúčku, no Zuzka to šikovne ošetrila a tak sme sa nakoniec dostali na miesto určenia. Naše ohnisko je už dávno preč ale o kúsok nižšie na mieste, kde rástla kedysi borovica, je vybudované nové ohnisko. Bolo opustené a to sme teda aj využili.

Rozložili sme si posedenie a deky do línie pri ohnisku a za ním sa odohrávali športové hry.

Len čo sme sa rozložili, Penďo sa vybral na ščagelky a zvyšok tímu sa vybral na drevo alebo pripravoval veci na opekanie. Quido druhýkrát spadol v lesíku odkiaľ brávame drevo. On proste mal dnes smolný deň. No zvládol to a s paličkou a kvietkom sme sa dostali k ohnisku. Penďo to už mal nachystané a spolu s Rastíkom zapálili oheň. Ja a Sofinka sme vztýčili našu zástavu a pri plápolajúcom ohni som predniesol výročnú správu. Bola krátka ako aj sezóna, ktorú ukončovala.

Po týchto oficialitách sme sa pobrali opekať. Nika vytiahla prenosný gril, ja som položil na oheň platňu a opekali sme. Ja som robil kušky na sodže s malou prestávkou. Ten kto neopekal, hral rôzne hry s loptou či lietajúcim tanierom po okolí.

Keď sme sa najedli a dopiekol som kušky, vybrala sa prieskumná skupina v zložení: ja, Nikitka, Sofinka, Alenka a Quido pozrieť neďaleký prameň. Ten sa nám aj po zostupe do údolia podarilo nájsť ale nebola v ňom ani kvapka vody, a tak sme sa vrátili k ohnisku. Deti prikladali do ohňa, hrali sa a my sme sa mohli v kľude rozprávať.

Po futbale nasledovala hra Lyžička, vidlička, nožík a po nej sme uhasili oheň, zbalili saky paky, urobili peknú spoločnú fotku a pobrali sa na konečnú autobusov, kde bola celá akcia ukončená.

Resumé: Akciu hodnotím na výbornú, zišli sme sa skoro všetci a opiekli sme si čo sme chceli. Deti sa zahrali a my dospelí sme sa porozprávali. Verím, že takáto vydarená akcia nám dodá potrebné sily na ďalšie napredovanie a za to Vám všetkým vrúcne ďakujem.

back to sezóna 2022/2023

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!