Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Malá Baňa

  • dátum konania akcie: 27.11.2022
  • autor zápisnice: Nika
  • účastníci akcie: Maťo, Vlado, Sofinka, výletníča Matúško, Quido

Verte a či neverte, ale podarilo sa po veľmi dlhom čase opäť zorganizovať akciu. Pôvodne sme sa mali stretnúť pri kotlíku s gulášom ale tento rok nám dopriate nebolo. Najskôr nám to prekazili horúčavy a neskôr zase povinnosti. Z toho vyplýva, že budúcu sezónu sa musíme na guláš pripraviť skôr a to možno už v máji. Ale nepredbiehajme a poďme sa pozrieť ako dopadla táto pohodová jesenná akcia.

S nápadom na ľahkú jesennú akciu prišiel Vlado, chýbal len cieľ. Ten som doplnila a akcia bola na svete. Našiel sa aj termín a takisto aj dostatočný počet účastníkov. Žiaľ jesenné hmlisté počasie spôsobilo, že polovica nakoniec ochorela a na akcii sme sa stretli Vlado s Quidom a ja s rodinou. Naším cieľom bol nevysoký vrch Malých Karpát: Malá Baňa.

Náš výstup sme začali v Rači od parkoviska neďaleko amfiteátra. Ako prvý na parkovisko dorazil Vlado a po chvíli sme dorazili aj my. Zaparkovali sme svoje tátoše a po zvítaní sme nabrali smer našej cesty. Počasie bolo úžasné. Po dlhých hmlistých dňoch konečne vykuklo slniečko a po celý čas nás hrialo. Ani trochu chladnejších vzduch nám neprekážal. Pomalým a pohodovým tempom sme kráčali lesnou cestičkou. Na chvíľu nám túto pohodu prekazil smrad, ktorý sa šíril z neďalekej chovnej stanice prasiat. Našťastie to netrvalo dlho, chovnú stanicu sme rýchlejšie obišli a ďalej sme sa už kochali okolím. Martin so Sofi a Matúškom sa asi v polovici cesty odpojili a na vrchol Malej Bani kráčali rezkejšie. Ja som robila spoločnosť Vladovi a Quidovi. Tomu sa miestami už kráčať veľmi nechcelo ale vždy sa nám ho podarilo presvedčiť. Po necelej hodinke chôdze sme sa všetci stretli na vrchole, v cieli našej dnešnej akcie. Keďže sme tam boli sami, mali sme k dispozícii stolné posedenie. Rozložili sme si poživeň, ktorú sme si vzájomne povymieňali v zmysle „kto má na čo chuť“. Zohriali sa aj teplým čajom. Medzitým si Quido zakúpil horalku z truhlice pokladov, Sofi s Matúškom otestovali hojdačku, Vlado si nasadil parohy. Sofi sa ešte rozhodla, že skúsi pohľadať kešku. Pri jej hľadaní musela zísť pod kopec z druhej strany, ktorý bol celkom strmý. Oplatilo sa, Sofi kešku ulovila. Kúsok od našej „jedálne“ sa nachádzala aj miestna knižnica. Decká si prezreli aké knihy ponúka a jedna z nich zaujala a Matúška. Rozhodli sme sa si ju požičať. Nezabudli sme sa zapísať do vrcholovej knihy a samozrejme nezabudli sme ani na promo fotku V.V.V.. Keď už sme sa dostatočne nasýtili aktivít, ktoré tento vrchol ponúka, rozhodli sme sa pre nenáročný zostup. Tesne pod vrcholom sme našli aj smerovú tabuľu, ktorá dávala do pozornosti aj iné ciele v okolí. Quida zaujala Pánová lúka. Jeho snahu o návštevu Pánovej lúky sme zavrhli ale nechali sme mu možnosť výberu. Ponúkli sme mu, aby pokračoval sám. To zase zavrhol on a tak sme zahájali zostup k miestu parkovania našich motorových tátošov. Cestou dole sme viedli rozsiahle diskusie o počítačovej hre Minecraft. Takto pomaličky sme sa dostali späť na parkovisko a tam nadišiel čas rozlúčiť sa.

Resumé: Akcia bola nenáročná. Počasie nám prialo a bola to skutočne vydarená jesenná prechádzka. Škoda len, že nám niektorí členovia ochoreli a nemohli si s nami vychutnať tento krásny deň.

back to sezóna 2022/2023

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!