Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Snehová nádielka

  • dátum konania akcie: 14.1.2017
  • autor zápisnice: Nika
  • účastníci akcie: Maťo, Vlado, výl. Sofinka, Matúško a Quido

Po veľmi dlhom odpočinku nadišiel čas prebudiť zo zimného spánku výletníkov a vyraziť na nejakú spoločnú akciu. Keďže v posledných rokoch zime veľmi neprialo a výletnícky Snowflakes sa boril s problémami snehu a mrazu, tentokrát sme ho oželeli. Čo čert nechcel, práve túto zimu zasypal našu krajinu sneh, a nielen našu krajinu, ale celú Európu. Už koniec roka naznačoval, že by predsa len z mračna zasnežilo a začiatok toho nového priniesol niekoľko dobrých nádielok. Nebolo tomu inak ani tento týždeň a v Bratislave a jej okolí napadlo čerstvých 20 cm snehu. Síce v piatok sa počasie vybláznilo a pršalo celý deň, zato sobota – deň akcie, už bola o čosi inom.

Ale poďme pekne po poriadku. Akciu som oficiálne zvolala a výletníkov vyzvala k poriadnej sánkovačke na Pezinskej babe. Okrem členov mojej rodiny, pre ktorých je účasť povinná, záujem prejavil Vlado. Ostatní výletníci už mali dohodnutý iný program. Nevadí, vyšantíme sa v oklieštenej zostave. Takže v sobotu sme vyrazili okolo 10.15 hod., aby sme na miesto stretnutia dorazili o 11.00 hod.. Vlado nás mal kontaktovať, aby nám spresnil čas príchodu, nakoľko v aute sa s ním viezlo najmladšie výletníča Quido. My sme dorazili na počudovanie presne. Rátali sme s miernym oneskorením, nakoľko na diaľnici husto snežilo a ani štveranie na Babu nebolo ako z rozprávky. Cestu komplikovalo sneženie a neodhrabané cesty. Podarilo sa a úspešne sme dorazili do lyžiarskeho strediska Pezinská Baba. Parkovisko ale vôbec nevyzeralo prázdne a začali sme šípiť problém s odstavením motorového vozidla. Nakoniec sa zaparkovali a kým sme vyložili veci, rozumej batoh, sánky, boby, jedným očkom sme pozorovali ako jedno veľké auto vyťahuje zo snehu druhé. Po vizuálnej kontrole nášho parkovacie miesta sme skonštatovali, že nás takáto situácia nečaká. Aspoň v to dúfame, pretože pohľad do nebies hovoril niečo iné.

Skôr ako sme opustili parkovisko, urobili sme menší prieskum, na ktorom mieste bude vhodné použiť naše náradie pre zimné športy. S nastraženými ušami sme vypočuli rozhovor blízko stojacej skupinky, ktorá sa rozhodla presunúť na sánkovací kopec cca 10 minút cesty po modrej značke. Pustili sme sa teda tým smerom. Martin ešte pre istotu počkal, kým pán so susedným autom vyparkuje. Potom sa pustil za nami. Ja s deťmi sme zatiaľ prekonávali snehové nástrahy na turistickom chodníku. Martin nás čochvíľa dohonil, čoho obaja drobci využili, nasadli na sane a nechali sa ťahať. Ani sme sa nenazdali a boli sme na mieste. Bolo tu zopár odvážlivcov, ale tí nás nemohli zastaviť. Vyhupli sme na sane a plne využívali to, čo príroda nadelila.

Ako si tak fotím našu sánkarskú skupinu, zrazu počujem telefón. Vyberám a zisťujem, že dorazil Vlado. Vybrala som sa mu naproti, aby sa v tejto snehovej džungli nestratil a hlavne, aby nezapadol s kočiarom. Stretli sme sa na začiatku modrej. Malý Quido si spokojne odfukoval a žiaden sneh či snehové vločky ho nemohli rozhodiť. Zvítali sme sa a pobrali za ostatnými. Keď nás zbadali prišli sa privítať a urobiť si krátku obednú prestávku. Decká s vyštípanými líčkami si pochutnávali na horalke a teplom čaji. Zatiaľ Vlado s Maťom debatovali o bežných či nebežných veciach. Nakoniec sa nám podarilo prehovoriť Vlada na niekoľko jázd. Chvíľu sa tváril, že je starostlivý otec ale napokon 2-3 jazdy na zrelaxovanie dal. Medzitým Quido aj naďalej pochrapkával a taký sneh mu bol celkom ukradnutý. Veď čo môže byť lepšie ako spať na čerstvom vzduchu v teplom kočiari.

Asi okolo pol druhej sme usúdili, že na dnešný deň stačilo. Deti síce chvíľu frflali ale napokon predsa len usúdili, že sa sem môžeme vrátiť inokedy. Samozrejme za predpokladu, že snehové podmienky budú stále priaznivé. Na parkovisku sme museli najprv auto očistiť od hromady snehu, potom sme pomohli Vladovi pripútať spiaceho Quida, zakúpili trdelník a spokojní vyrazili na cestu domov.

Resumé: Akcia nemala chybu. Snáď len jednu, že nás mohlo byť o čosi viac a zábava by bola určite väčšia. Každopádne sme si deň užili a konečne si naplno vychutnali aj sneh neďaleko Bratislavy. Určite by nebolo na škodu si to zopakovať.

 

back to sezóna 2016/2017

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!