Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Scot XXI.

  • dátum konania akcie: 26.5.2019
  • autor zápisnice: Vlado
  • účastníci akcie: Maťo, Nika, Hela, Zuzana, Bohuš, Kamila, Penďo, Nikitka, výl. Sofinka, Matúško, Alenko, Rastík, Quido a Miško

Po neúspešných pokusoch uskutočniť Scota XXI. v apríli sa nakoniec koncom mája počasie konečne umúdrilo a nám sa podarilo stretnúť sa na tomto „jahodovom“ Scotovi. Stretnutie som stanovili, už tradične, na konečnej zastávke autobusov 33 a 32. Ako prvý som dorazil ja s Kamilkou a naším Quidom. Po chvíľke sa k nám pridala Hela s Nikitkou. Tentokrát dorazili len ako ženské duo, keďže Milo oddychoval doma po predchádzajúcom úpalovom dni. Aby som ich rozveselil, tak som im podaroval košíček jahôd, ktorý som mal pre nich pripravený. Keďže sezóna jahôd bola v plnom prúde, tak som neodolal predstave, priniesť takýto košíček pre každý rodinný klan. Nikitka s Helou sa do neho ihneď pustili. V tom sme zbadali Penďa ako dorazil spolu s Rastíkom. Z auta nám naznačil, že ide zaparkovať kdesi na sídlisko a zmizol medzi panelákmi. Takto v oklieštenej zostave sme vyrazili do zóny.

Cesta prebehla hladko a už z diaľky sme videli, že zóna je prázdna a nevidíme tam žiadnych návštevníkov. Hneď sme si ju obsadili a pustili sa do budovania ohniska a zháňania dreva. Medzitým dorazil aj Maťo s rodinou. Počkal som, kým sa zložili a vyrazili sme zháňať drevo po okolí. Rozobrali sme všetky ohniská v našej blízkosti a vyrabovali sme aj neďaleký lesík. Brali sme všetko čo sa podobalo na palivové drevo.

Penďo sa tradične zhostil prípravy ohňa. Ja s Maťom sme preniesli veľký klát na sedenie od borovice, ktorú niekto podpílil a je dosť možné, že ju nabudúce už neuvidíme. Vztýčili sme zástavu a čo nevidíme? Chodníkom do zóny cupitá Alenka s rodičmi a malým Miškom. Teraz sme dnešná kompletná zostava a konečne sme mohli pristúpiť k opekačke. Každý opekal, na čo mal chuť, respektíve kto si čo priniesol. Využil som ten čas a predniesol som výročnú správu, ktorú Penďo trefne okomentoval, že znela ako keď Gebels v 45tom hovoril o jasnom víťazstve. Po týchto oficialitách sme už pristúpili k voľnému programu. Deti už tradične si založili vlastný debatný krúžok o ohnisko nižšie, kam sústredili aj svoju všetku hraciu činnosť. My dospeláci sme si tak na chvíľu užili pár voľných minút bez detí. Účastníkom som tiež pripravil Kušky na sodže a popritom sme debatovali a oddychovali.

Avšak na dnešnom Scotovi na nás čakala dôležitá úloha. Zakopať časovú schránku. Na vykopanie jamy som sa podujal ja, občas sa pritrafila aj detská pomoc. No tento náš zámer nevyšiel, nakoľko pri vkladaní schránky do zeme nám prasklo veko. Bohužiaľ, schránku sme zakopať nemohli, najskôr musíme obstarať pevnejšie veko. Takže túto činnosť presunieme na ďalšiu akciu. Po spoločnej fotografii, po uprataní a zlikvidovaní ohňa sme sa pomaličky vydali na cestu späť. Cesta dole prebehla hladko a tak skončil Scot XXI..

Resumé: Akciu hodnotím ako vydarenú. Predpokladám, že v budúcnosti bude nutné realizovať zahájenie sezóny iným spôsobom, pretože realizácia Scota sa vzhľadom na deti, počasie a naše pracovné vyťaženie presúva dosť nepredvídateľne. Ďakujem všetkým zúčastneným za ich účasť a teším sa na ďalšej akcii.

 

back to sezóna 2019/2020

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!