Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Scot XVI.

  • dátum konania akcie: 27.4.2014
  • veliteľ a autor zápisnice: Vlado
  • účastníci akcie: Maťo, Nika, Zuzana, Bohuš, Hela, Milo, Kamila, výl. Nikitka, Sofinka a Matúško, dobr. Tinko

Dňa 27.4.2014 bola uskutočnená o 14:00 už tradičná exp. Po stopách kpt. Scota XVI.. Nápad na uskutočnenie expedície v tomto termíne mala Hela. Preloženie akcie zo soboty na nedeľu bolo skutočne dobré riešenie. V sobotu totiž pršalo a v nedeľu nám naopak počasie prialo.

Stretli sme sa podľa dohody na konečnej autobusov 33 a 32. Maťo, Nika a dve naše výletníčatá dorazili neskôr. My ostatní sme sa zvítali a vyrazili do zóny, kde sme našli rozhádzané ohnisko. Bohuš sa s vervou pustil do jeho obnovy, a tak sme mu s tým pomohli a vybrali sa do lesa pre drevo. Síce bolo mokré po včerajšom daždi, ale nakoniec sa nám spoločným úsilím podarilo založiť oheň.

Práve vtedy dorazil Maťo a Nika. Nadišiel čas predniesť výročnú správu. Po ukončení formalít, ktoré táto expedícia prináša, sme zahájili opekanie toho, čo si kto doniesol. Niekto špekáčiky prepiekol do čierna, niekto tak akurát a niekto zase z jednej strany surové a z druhej čierne. No proste každý podľa chuti.

Ja som zamiesil cesto na kušky a začal robiť placky. Ako najväčšia pomocníčka sa ukázala Zuzka. Veľmi sa nám však nedarilo, nakoľko kameň nebol dostatočne zohriaty. Zvolili sme inú stratégiu. Najskôr Kamilka pomohla urobiť tenšie kušky, a tie sa už pomaličky na kameni piekli (nabudúce musím doniesť platňu). Za ten čas si výletníčatá založili vlastný dom o ohnisko nižšie. My „dospeláci“ sme si začali hádzať tanier a povaľovať sa podľa chuti na tráve po okolí. Zuzka pozvoľna rozdávala hotové kušky a všetci dostali toľko, koľko mohli dostať. Keď sme dopiekli posledný kušek, zahasili oheň, urobili spoločné foto a vyrazili na konečnú 33 a 32, kde som akciu ukončil.

Resumé: Akciu hodnotím ako priemernú. Chcem sa poďakovať všetkým zúčastneným za ich nasadenie a za čas, ktorý sme mohli spoločne stráviť v tichom a príjemnom prostredí našej drahej zóny 54C.

 

back to sezóna 2014/2015

Category: expedícia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!