Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Scot XIX.

  • dátum konania akcie: 13.5.2017
  • autor zápisnice: Vlado
  • účastníci akcie: Maťo, Nika, Hela, Milo, Zuzana, Bohuš, Kamila, výl. Nikitka, Sofinka, Matúško, Alenka, Quido, zál. Ivana, JP, dobr. Julinka a Vilko

Táto expedícia sa začala tradične o 14:30 hod. na konečnej autobusov 33 a 32. Ako prví dorazili na miesto Hela, Milo a Nikitka. Ja s Kamilkou a Quidom sme prišli o čosi neskôr a videli sme ich ako vychádzajú z obchodu. Zamával som im a išiel zaparkovať náš Gajarský expres. Miesto som hľadal príliš dlho, a keď sme sa pripravovali na presun zavolala mi Hela a dohodli sme sa, že pôjdu obsadiť zónu.

Len čo sme vyrazili smerom do kopca, ozval sa JP, aby si overil, kde sme a či je akcia. Na to sa ozval Bohuš, že s Alenkou a Zuzkou prídu neskôr, pretože Alenka sa zobudila o čosi neskôr ako plánovali. My sme ale neváhali a vyrazili smerom k zóne. Hela na nás z diaľky mávala, a tak nás navigovala na lepšiu cestičku. Milo a Nikitka sa vybrali na drevo, Hela ostala strážiť zónu pred dotieravými turistami. Onedlho sa vrátil Milo s Nikitkou a v tej chvíli sme zahliadli ako sa k zóne približujú Ivana, JP, Julinka a najmenší drobec Vilko. Zvítali sme sa a ja som vyrazil ešte na doplnenie zásob dreva. Milo a JP sa podujali založiť oheň pomocou toho, čo sme mali zatiaľ k dispozícii. Keď som sa vrátil, do zóny práve dorazili ďalší členovia: Zuzka s Bohušom a Alenkou ako aj Maťo s Nikou, Sofinkou a Matúškom. Decká sa na seba vzájomne tešili a len čo sa zvítali už aj odchádzali do ich „domčeka“, ktorý je kúsok od našej hlavnej základne. Podľa nás ide ale o zónu 54D – „Detská“ (takto bola označená ešte pred ich narodením v úplných začiatkoch V.V.V.).

Detí sme sa úspešne zbavili ale v obave, že začne pršať sme začali urýchlene vyťahovať „čo mäsiar dal“ a pustili sa do opekania. Medzitým som rozohrial aj platňu na Kušky na Sodže. Nezabudol som vybaviť administratívu a teda v rýchlosti som prečítal výročnú správu, udelil všeobecnú amnestiu, povýšil Bohuša a  za riadneho člena prijal Nikitku. Nikitka sa hneď ujala svojich povinností a spoločne sme zavesili zástavu na blízku borovicu, ktorú sme ako predpokladám pred rokmi ako semienko doniesli z lesa.

Po týchto formalitách sa začala klasická opekačka a družný rozhovor. Deti sa rozdelili na dve skupiny. Plaziace zaujali miesto na Zuzkinej deke. A tie behajúce chvíľku strážili zástavu, chvíľku vlastnú základňu v 54D. A my ostatní sme viedli rozhovory a medzitým sa opekalo, rozdávali sa kušky. S ich prípravou mi tentokrát pomáhal Maťo, ktorý ich hojne mastil masťou zo slaniny, ktorú si opekal, a preto mali obzvlášť veľký úspech.

Všetci boli spokojní, počasie sa ustálilo a my sme si užili príjemný spoločný deň. Keď nastal čas, urobili sme spoločnú fotku a pobrali sa domov, čím sa táto akcia skončila.

Resumé: Akciu hodnotím ako úspešnú. Ukončila jednu z najmenej aktívnych sezón V.V.V. akú sme doteraz mali. Na druhej strane dúfam, že s jej koncom prídu lepšie časy v rámci V.V.V.. Veď už aj prítomnosť dlhodobo neaktívnej Ivany a JPho a ich ratolestí sú príjemným prekvapením. Chcem sa preto všetkým zúčastneným poďakovať a vidíme sa na najbližšej akcii, ktorá sa uskutoční 27.5.2017 v Hlohovci.

 

back to sezóna 2017/2018

 

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!