Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

S plastami proti zime

  • dátum konania akcie: 30.11.2019
  • autor zápisnice: Bohuš
  • účastníci akcie: Zuzka, Hela, Milo, Vlado, Kamila, Penďo, Ondro, Nikitka, dobr. Gabika, výl. Quido, Alenka, Miško, Rasťo, Stella

Tento rok nás trápia klimaticko-ekologické zmeny a iné vrtochy počasia. Členov VVV to však neodradilo, aby si urobili akciu zameranú na plasty, zimu a konzumovanie nezdravých vecí. Ako prvé sme na zoznam zaradili plasty.

Tak ako každý rok aj tento sa uskutočnila akcia v Ružinove a to Plastiková zima. Verte alebo nie, tu bola koncentrácia plastov, ľudí a iných vecí celkom vysoká. Ako úderný oddiel na akciu dorazil team v zložení: Bohuš, Milo, Hela, Nikitka a neskôr ako podpora Penďo a Rastík. Nasledovalo klasické rozdelenie na mužskú a ženskú časť. Následne prieskum výstavy v spodnej časti predajnej a hornej výstavnej.Nuž, musím však skonštatovať, že tento rok boj proti plastom asi pritvrdil, lebo predajných stánkov bolo citeľne pomenej ako minulé roky. Ponuka bola tiež poslabšia. Celkovo sme s Milom ani nič poriadne nekúpili či nevideli. Horná časť výstavy bola na tom podobne. A tak s prižmúrením očí sme to všetko prešli ani nie za 2 hodiny. Čo teda ďalej?

Vonku pred kulturákom sme sa pozreli na ruské kolotočové koleso. Nikitka otestovala stánok pánov z Indie. A keďže nám dospelým už tiež vyhrávalo v bruchu, tak sme hútali, kam pôjdeme na obed. Voľba padla na neďaleké pohostinstvo U Deda. Tu mali celkom slušné víkendové menu. Napríklad také nezdravé jedlo, ako zabíjačkový tanier a pod. Nuž sme sa pekne usadili, objednali a dali sa do reči. Ako tak konzumujeme obed, zrazu Hela zvolá: Ondróóóó. Áno, milí čitatelia, ako už správne tušíte, ide o nášho jedného z prvých členov VVV, ktorého sme už veľmi dávno nevideli. Legenda dokonca hovorí, že Yetyho stretnete skôr ako jeho. A ako bonus sme k nemu ešte stretli aj jeho celú rodinu. Tak sme pokecali. Ja som spravil foto roka: Ondro sám a Ondro s rodinou. Keďže už bol pomerne vysoký čas a čakala nás druhá časť akcie, tak sme sa rozlúčili.

Vrátili sme sa domov. Obliekli si niečo lepšie proti zime. Ja som pribalil Zuzku, Alenku, Miška a dal pokyn Vladovi a jeho rodine, že môžu vyraziť na vianočné trhy. Logistika stretnutia na bratislavských vianočných trhoch dopadla na jednotku. Všetci sme sa stretli na dohodnutom mieste a načas. Urobili spoločnú fotku do kalendára na budúci rok a vydali sa na prieskum stánkov. Nuž po pár prejdených metrov a stánkov sme zistili, že to bude masaker. Veľa ľudí a málo miesta. Všade rada, no nič moc pre deti. Preto sme obsadili lavičky pred hotelom Carlton. Z tejto základne sme podnikali výpady do jednotlivých stánkov za účelom donesenia testovacích vzoriek jedla, alkoholických a nealkoholických nápojov. Deti zatiaľ likvidovali zimnú záhradku pred hotelom a rodičia preberali rôzne životné témy. Keďže už bol aj pomerne vysoký čas a zima nás tiež začala trápiť, tak sme sa rozlúčili a pobrali sa domov.

Resumé: Akcia sa podarila hlavne čo do počtu účastníkov. Na výstave sme si pozreli tie škodlivé plasty – Grétu aktivistku by asi piclo z toľkých uhľovodíkov,čo tam bolo. V stánkoch sa zase dali samé nezdravé veci, ale zato dobré. Sneh síce v rámci otepľovania nebol, ale našťastie ani nepršalo, čo nám teda umožnilo sa dlhšie zdržať na trhoch. Podstatné však je, že sa podarilo výletníkom stretnúť v hojnom počte a ešte ako bonus stretnúť bájneho Ondra. Pevne verím, že ešte v tejto sezóne urobíme podobné akcie, kde sa nás toľko zas zíde.

 

back to sezóna 2019/2020

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!