Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Rotenstein – rytiersky súboj

  • dátum konania akcie: 27.5.2017
  • autor zápisnice: Vlado
  • účastníci akcie: Maťo, Nika, Zuzana, Bohuš, Kamila, výl. Sofinka, Matúško, Alenka, Quido, Rasťo, dobr. Sofia, Marek, Nelka, Alex a Tinko

27-meho mája roku pána 2017 sa uskutočnil na vodnom zámku v Holíči festival, ktorého súčasťou bol hraný rytiersky turnaj. Keď som videl na internete upútavku, v ktorej bolo vidno ako proti sebe idú dvaja rytieri na koňoch a vrazia do seba drevcom, povedal som si, že toto si chcem raz v živote pozrieť naživo. A keďže nás nakoniec bolo o dosť viac ako som čakal, zvolal som akciu za účelom pozretia si tohto festivalu.

Stretnúť sme sa mali o 11:30 priamo na festivale. Zuzka s Bohušom a Alenkou obsadili zadný vstup. Medzitým som dorazil ja s mojou posádkou auta a Maťo s tou jeho. Zvítali sme sa, zakúpili lístky, vykonal som patričné úkony týkajúce sa V.V.V. a vyrazili sme na prieskum podujatia. Samotný turnaj mal začať až o 14:30 hod. dovtedy sme prešli všetky atrakcie, ochutnali ponúkané špeciality a Tinko si užil trochu mučenia s miestnym katom. Sofinka a Matúško sa povozili na kolotočoch, zastrieľali si z kuše či jazdili na koni. Tinka zase nadchla detská aréna, z ktorej som ho nemohol dostať za žiadnych okolností. Krátko pred rozčlenením skupiny podľa záujmov dorazil aj posledný dobrovoľnícky kontingent, ktorý doviezol Marek. Každého ale lákali iné veci, a tak som stratil kontakt s jednotlivými časťami nášho kontingentu. Tinko, Nela a Alex sa podujali reprezentovať V.V.V. na detskom turnaji. Zo štyroch vyhrali dva. Jeden vyhrala Nelka a posledný Tinko.

To sa ale udialo až potom, ako sme si pozreli veľmi pútavé predstavenie rytierskeho turnaja. Bohuš a Zuzka obsadili miesta priamo v strede kolbišťa. Sofia, ja a Kamilka sme stáli za nimi. Marek s deťmi, Maťo s Nikou a deťmi, museli stáť tiež dosť blízko, no nezaregistroval som ich v tom veľkom dave. Quido totiž nič nevidel a v kočíku sa dosť ošíval, tak som sa presunul na pozdĺžnu os kolbišťa. Pozreli sme si všetky disciplíny akými bolo chytanie venčekov, zotínanie jabĺk či mele, pri ktorom si mali rytieri zhodiť klenot z helmy. Najpútavejšiu časť, samotné zápolenie dvoch rytierov s drevcom, som videl len letmo, lebo Quido si vyžadoval moju pozornosť.

Po tom ako skončil turnaj sme sa stretli s Maťom a jeho rodinou, ktorí sa už s nami rozlúčili. Ja s ostatnými sme prišli k detskému kolbišťu, kde Tinko hájil naše farby ako len vedel a bolo vidieť, že sa v priebehu dňa o dosť zlepšil. Tam sme sa stretli zase s Marekom a deťmi. Zuzka a Bohuš sa pobrali pozrieť menhíry a my sme po poslednom detskom turnaji vyrazili autám. Telefonicky sme ešte overili Zuzkinu a Bohušovu pozíciu, rozlúčili sa a vyrazili domov.

Resumé: Akciu hodnotím ako vydarené podujatie. Samozrejme, že tento typ akcie nevyžaduje veľké organizačné schopnosti ale verím, že si všetci prišli na svoje a pozreli si niečo nové a pekné. Ďakujem všetkým, ktorí sa na tejto akcii zúčastnili a chcem poďakovať Marekovi, že sa zúčastnil a zabezpečil dovoz a odvoz Sofie a malého Rastíka. Teším sa na Vás na ďalšej akcii.

 

back to sezóna 2017/2018

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!