Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Punčoví panáci

  • dátum konania akcie: 25.11.2017
  • autor zápisnice: Bohuš
  • účastníci akcie: Vlado, Milo, Hela, Zuzana, Penďo, Kamila, dobr. Sofia, výl. Nikitka, Rastík, Alenka a Quido

Tak ako aj po minulé roky sa nám prihlásila zima a s ňou čas modelársky. Poslal som pozvánku a bol som zvedavý, kto sa tento rok prihlási. Po malom dohadovaní sa nahlásilo dosť ľudí a tak akcia mohla začať. Miesto stretnutia bolo obligátne v Dome Kultúry Ružinov. Konal sa tu už 13. ročník „Plastikovej zimy“. Čas stretnutia som dal na 11. hodinu. Nuž a o tej 11. hodine sa nám poskladal tím v zložení Milo, Hela, Nikitka, Zuzka a ja. Ostatní ešte boli na ceste, tak sme sa teda rozhodli, že začneme zatiaľ akciu prieskumom.

Rozdelili sme sa na tím prieskumníkov – Bohuš a Milo. Úlohou tohto tímu bolo presnoriť všetky stánky, ktoré boli na výstave a zistiť čo je nové, zaujímavé a kúpiť aj nejaké modely, ak sa pošťastí.

Druhý tím bol tím fotografov. Tento tím sa odobral na poschodie, kde boli vystavené modely a začal tam robiť fotodokumentáciu a pozerať vystavené modely.

Postupne nás doplnili Sofia s Rastíkom a neskôr Vlado s rodinou. Po nejakom čase si oba tímy vymenili úlohy a poznatky z toho, čo zistili. Aj sme spolu pokecali a zistili čo je nové v rámci VVV. Mihol sa aj na pár minút náš komunálny politik Martin P.. Na rozdiel od nás mal dôležitú úlohu … usmievať sa, triasť rukou a dávať ceny na konci výstavy J. Tak nám teda venoval iba pár minút.

Postupne nás opustili niektorí členovia a ostalo železné jadro v zložení: Milo, Hela, Nikitka, Zuzka a ja. Po malej porade sme si upravili program a Milo s rodinou sa pobral ako predvoj na vianočné trhy do mesta. Ja a Zuzka sme išli zachrániť Alenku od najatej pestúnky (moja sestra a jej priateľ). Aj keď neviem či to nebolo opačne J.

Za nejaký čas sme sa opäť stretli s predvojom VVV na Hviezdoslavovom námestí. Začali sme prieskum stánkov a samozrejme aj konzumáciu jedla a pitia. Dali sme si punčíky, varené vínka a niečo chutné do brucha. Pozreli sme čo je nové tento rok. Alenku sa snažil vystrašiť chodiaci maskot miestnych remeselných trhov v maske capka, či čo to bolo J. No chlapec neuspel, tak išiel strašiť japonských turistov. Urobili sme ešte jedno kolo po námestí a keďže bolo už veľa hodín, tak sme akciu ukončili.

Resumé: Akcia sa podarila veľmi dobre. Zišlo sa skoro celé VVV, tak ako minulý rok. Na výstave sme si pozreli nové veci, niečo aj nakúpili. Bolo dobré, že sme sa po dlhšom čase stretli a porozprávali. Bohužiaľ musím skonštatovať, že tento rok bolo výrazne menej stánkov a aj vystavovateľov. VVV sa viac tento krát páčili vystavené modely a diorámy nie vojenského charakteru ale z kategórie iné modely. Vianočné trhy sme tiež stihli v dobrom počasí a ešte, keď tam nebolo toľko ľudí. Dali sme si tam dobroty a pozreli vianočné novinky. Chcem sa teda všetkým poďakovať za účasť a teším sa na opakovanie tejto akcie na budúci rok.

 

back to sezóna 2017/2018

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!