Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Plastikové VVV

  • dátum konania akcie: 26.11.2016
  • autor zápisnice: Bohuš
  • účastníci akcie: Maťo, Nika, Milo, Hela, Zuzka, výl. Sofinka, Matúško a Alenka

Keďže tento kalendárny rok VVV je to s akciami veľká bieda, tak som prispel aspoň jednou, aby sme sa nemuseli hanbiť. Išlo o akciu, ktorá má už tradíciu a neboli sme na nej prvý raz. Koná sa pravidelne každý rok v novembri v Bratislave. Zraz účastníkov bol v sobotu o 10. hodine vo vestibule kultúrneho domu Ružinov. Ako prvá na miesto dorazila Hela s Milom. Omrkli rýchlo situáciu a počkali posádku Bohuša, Zuzky a premiantky Alenky na jej prvej akcii VVV. Po zvítaní a úvodnom rozhovore sme išli nájsť vhodné miesto, kde by sa Zuzka zložila aj s Alenkou. Našli sme ho na druhom poschodí pri vystavených modeloch pod rastlinkami. Zuzku, Alenku a Helu sme nechali v družnom rozhovore a ja s Milom sme vyrazili po stánkoch s modelmi. Podarilo sa nám prejsť celý kultúrny dom, pozreli čo je nové v modelárskom svete a aj niečo pokúpili na majstrovanie. Potom sme sa zapojili už do samotného okukovania vystavených modelárskych exponátov a ich fotenia. Tu sa k nám pridala aj celá Martinova rodina. Tak sme sa rozdelili na dva tábory. Ženy a deti na pokec, mužská časť na očumovanie výstavy. Neskôr sa nám v rámci výstavy podarilo objaviť limitovaný model komunálneho politika v mierke 1:1 a to menovite Penďa. Ten tu bol, ako jeden z porotcov a zastavil sa pri nás na kus reči. Keďže náš investigatívny novinár Martin mu začal klásť rôzne otázky horšie ako jeho voliči, tak sa s nami rýchlo rozlúčil a šiel plniť svoje pôvodné povinnosti. Ešte sme chvíľku podebatovali, obzreli výstavu a dohodli sa, že časť VVV pôjde skontrolovať vianočné trhy do mesta. Rozlúčili sme sa s Milom a Helou, nabrali smer k tátošom a namierili si to do Starého mesta.

Zraz sme si dali na Hviezdoslavovom námestí pri fontáne. Následne sme sa ponorili medzi stánky s jedlom, pitím a inými dobrotami. Kočík s Alenkou slúžil ako slušné rozrážadlo ľudí, čiže sme napredovali pomerne rýchlo. Samozrejme sme neodolali a dali si makové trhance, šúlance a iné dobroty. Ja ako správny výletník som zadarmo ukoristil divinový burger v stánku, kde bolo veľa ľudí a vládol „mierny“ chaos. Pozreli si stánky s remeslami a aj postavenú drevenicu so živými zvieratkami. Keďže hustota ľudí sa začala zväčšovať, tak sme sa obrátili naspäť.

Cestou späť sme neodolali nealkoholickému punču a Maťo tiež burgeru, tento krát u špecialistov priamo v kamennom obchode.

Na záver sme dali ešte prechádzku k Dunaju a akciu zakončili na parkovisku pri Starom moste. Tu sme sa rozlúčili, nasadli do tátošov a pobrali sa domov.

Resumé: Akcia sa podarila podľa plánu. Zišlo sa skoro celé VVV a aj kopec detí. Na výstave sme si pozreli nové veci, niečo nakúpili a hlavne sa stretli a porozprávali. Vianočné trhy sme tiež stihli v plnej paráde. Ochutnali sme samé dobroty a pozreli čo nové si tento rok pripravili. Chcem sa všetkým poďakovať za účasť a teším sa na zopakovanie tejto akcie budúci rok.

 

back to sezóna 2016/2017

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!