Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Májový guláš

  • dátum konania akcie: 21.5.2023
  • autor zápisnice: Nika
  • účastníci akcie: Maťo, Vlado, Zuzka, Bohuš, Hela, Milo, Penďo, Kamila, Sofinka, Nikitka, výletníčatá Matúško, Alenka, Quido, Miško, Rasťo, dobr. Ruslana

Minulý rok nám tradičný výletnícky guláš nevyšiel. Pred letom nás zaskočili horúčavy, vďaka ktorým bol vydaný zákaz kladenia ohňa a na jeseň sa už nepodarilo členov VVV zosúladiť. Tento rok som sa preto poriadne pripravila a guláš naplánovala už na máj. Vďakabohu aj počasie k nám bolo milosrdné. Aj keď spočiatku nás trápili májové dažde a všetko nasvedčovalo tomu, že nám to prekazia, nakoniec sa počasie umúdrilo a počas nášho víkendu bolo veľmi priaznivé.

Pozvánka bola zaslaná, výletníci účasť potvrdili a v deň D sa celá akcia spustila o 10:00 hod. na našom tradičnom mieste v Rusovciach. Medzi prvými dorazili Milo a Bohuš s rodinami. Aby zbytočne nestrácali čas, presunuli sa k ohnisku a začali s prípravami. Kým som dorazila ja s rodinou, pripravili ohnisko, sedenie, palivo pod guláš. Musím uznať, že táto príprava prebehla veľmi dobre, aj som ich pochválila 😊. Rýchlo sme sa vybalili a nachystali prvé ingrediencie do guláša. Milo vyrobil oheň pod kotlík a potom spoločne s Maťom a Bohušom natiahli kotlík nad plameň. Počkali sme kým sa zahreje a postupne začali v ňom pristávať všetky potrebné suroviny. Medzitým prišiel aj Vlado s rodinou, Penďo s Rasťom a rýchlo sa k nám pridali. Všetci sa podieľali na príprave guláša. Niektorí pílili drevo, iní drevo zháňali, ďalší krájali zemiaky a deti si užívali bezstarostný život. Kým sa guláš uvaril, niektorým aj vyhladlo a pripravili si drobnú desiatu v podobne opekanej špekáčky, slaniny, ovocia či niečoho sladkého. Ale neostalo len pri jedení, objavili sa nám tu aj športové aktivity: bedminton, prechádzka k neďalekému močiaru či hľadanie kešky. Vo všetkom sme boli úspešní a preto sme si zaslúžili odmenu v podobne chutného výletníckeho guláša. Bol tak dobrý, že takmer neostal ani do mištičiek na zajtrajší obed. Ale každému sa predsa len jedna mištička ušla.

Keďže v čase nášho varenie prebiehali aj majstrovstvá sveta v hokeji a práve dnes čakal Slovensko dôležitý zápas, tak sme pomaly našu akciu ukončili. Všetko sme však stihli, v kľude sa najedli a takto s dobrou náladou a dobrým pocitom sme po sebe upratali a pomaly sa pobrali k autám. Nakoniec sa stihla aj nejaká tá hokejová tretina.

Resumé: Bol to naozaj príjemne strávený deň. Dúfam, že si ho všetci užili a okrem dobrého výletníckeho guláša príjemne pokecali nielen s členmi VVV ale predovšetkým s dobrými priateľmi.

back to sezóna 2023/2024

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!