Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Letí, letí plastiková zima

  • dátum konania akcie: 24.11.2018
  • autor zápisnice: Bohuš
  • účastníci akcie: Nika, Vlado, Hela, Milo, Zuzana, Kamila, výl. Nikitka, Sofinka, Matúško a Quido

Rok nám ubehol ako voda a zima sa nám tu z čista jasna zjavila. Tak teda, ako každý rok sme ju začali návštevou akcie Plastiková zima a Vianočných trhov.

Ale poďme po poriadku. Ako prvá na akciu dorazila skupina v zložení Bohuš, Zuzka, Hela, Milo a Nikita. Do budovy kultúrneho domu nás navigoval zaparkovaný veľký vetroň. Po odložení kabátov a omrknutí situácie sme sa ako tradične rozdelili na dva tímy. Prvý Zuzka, Hela, Nikita išli pozrieť a fotiť vystavené modely. Druhý tím v zložení Milo a ja sme vyrazili na prieskum stánkov. Hlavne Milo mal zálusk na rôzne špecialitky a jeho zoznam bol dlhý. Tak sme začali hľadať a kupovať. Tento rok to išlo nejako rýchlejšie, lebo počet stánkov bol menší ako vlani. Aj počet vystavovateľov a ponúkaných modelov bol chudobnejší. Tiež nás nepotešil fakt, že ponúkané modely boli nejako predraženejšie.

Postupne sme sa prepracovali o poschodie vyššie, kde boli vystavené modely. Ja som prebral štafetu od Zuzky na fotenie. Postupne sme si prezreli vystavené diorámy, obrnenú techniku, lietadlá a inú techniku. Vo vedľajších miestnostiach sme si prezreli autá , lode, sci-fi, figúrky a rôzne iné modely. Tu sme tiež skonštatovali, že je toho menej ako minulý rok. Je to na škodu, lebo tento rok bolo málo toho, čo nás zaujalo. Tu sa k nám pridala aj Nika s deťmi. Neskôr baby a deti išli do premietacej miestnosti si sadnúť a pokecať. Milo, ja, Helena sme ešte obehli stánky a pokúpili vybrané veci.

Nastal už čas na presun do mesta. Tu nás už netrpezlivo čakal na Vianočných trhoch Vlado s rodinou. Presun a následné stretnutie pri fontáne pred Národným divadlo prebehlo bez problémov. Urobili sme si spoločnú fotku pri vianočnom stromčeku a vybrali sa objavovať čaro stánkov na Hviezdoslavovom námestí. Tu sa k slovu prihlásili naše hladné brušká, ktoré už dosť vyhrávali. Tak sme nakúpili dobroty na jedenie a pitie. Obsadili sme stôl a začali hodovať. V družnom rozhovore sme pozorovali vianočnú atmosféru a vychutnávali si dobroty. Vlado občas ponaháňal Quida po trhoch a na fontáne pred hotelom Carlton. Postupne sme sa presunuli na Hlavné námestie. Aj tu sme preskúmali stánky a urobili pár fotiek. Pozreli nejako chcíply vianočný stromček, pretlačili sa cez davy ľudí a turistov. Keďže začalo mrholiť a zima prituhovať, tak sme nabrali smer domov. Ešte sme sa stihli dohodnúť na vianočnej rade VVV, ktorú sme tento rok presunuli do Gajar. Rozlúčili sme sa a pobrali domov.

Resumé: Akcia sa podarila. Plastiková zima zaujala účastníkov. Je len trochu škoda, že je z roka na rok menšia. Ide hlavne o vystavovateľov ale aj predajcov. Nuž neostáva dúfať, že na budúci rok to bude lepšie. Vianočné trhy boli štandardné, jedlo a pitie nám chutili. Tento rok sme sa aj menej tlačili. Škoda len, že na Hlavnom námestí stromček, ktorý má byť dominanta vianočných trhoch, vyzeral ako by boli Vianoce na konci. No ale nezúfajme, ešte nás čaká vianočná rada VVV, tak sa nechajme prekvapiť.

 

back to sezóna 2018/2019

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!