Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Lampióny

  • dátum konania akcie: 20.10.2018
  • autor zápisnice: Vlado
  • účastníci akcie: Maťo, Nika, Hela, Zuzana, Bohuš, výl. Nikitka, Sofinka, Matúško, Alenka a Quido

V tento jesenný deň sme sa stretli na konečnej autobusov 33 a 32 okolo 15:00 hod., ak ma pamäť neklame. Kamilka bola v zálohe a ja s Quidom sme čakali na Maťa, ktorý mal kúpiť sviečky do lampiónov. Na Quidovu radosť a moje starosti (kde ten Maťo zo sviečkami asi je), ale najprv dorazila Nika so Sofinkou a Matúškom spolu s Helou a Nikitkou, ktoré bola vyzdvihnúť v Petržalke. Milo zostal ako záloha doma. Deti sa zvítali a moje obavy o sviečky zažehnal Maťov príchod. V tejto zostave sme vyrazili do zóny 54C. Cestou sme ale odbočili k bunkrom a  poriadne ich preskúmali, tak ako sa patrí.

Jednotka je dlhodobo zasypaná, a tak sme si pozreli len komín a vstup. Do dvojky vliezli deti a Maťo. Ja som overil zvonku jej prepadnutý strop v zadnej časti. Trojku sme preskúmali v plnej prieskumnej zostave, teda deti a ja sme vliezli dole a pozreli si aj zadnú stenu. Tento bunker bol dokončený ale kvôli vode, ktorou je bežne zatopený, sa do zadných priestorov nedá dostať. Tentokrát to ale bolo suché, preto sme si ho dôkladne pozreli.

Po dokončení tohto prieskumu sme vyrazili cez lúku smerom k zóne. Maťo sa pokúšal ťahať Quidovu trojkolku, no nakoniec pochopil, že Quido už vie šoférovať a tak ju začal tlačiť. Bez akýchkoľvek problémov sme prešli cez lúku a dorazili do zóny. Tam sa k nám pripojil Bohuš so Zuzkou a Alenkou. Boli sme v kompletnej zostave. Sofinka mi pomohla zavesiť vlajku na neďalekú borovicu, pod ktorou chvíľku odpočíval jeden pán. Len čo odišiel, zabrali sme aj túto časť lúky. Deti ako vždy zabrali konkurenčné ohnisko o kúsok nižšie a ja som nakoniec ukecal len Maťa, aby mi pomohol doniesť drevo.

Podarilo sa nám založiť oheň a opiekli si čo kto chcel. Ako sa začalo zmrákať, vytiahol som zelený teplovzdušný balón. Zuzka a Maťo mi ho pomohli rozbaliť a ja som podpálil palivový článok. Maťov nápad pridržať balón nad ohniskom bol geniálny a čoskoro sa náš balón vzniesol k oblakom. Quido mu aj zamával a povedal papa. Snáď zaletel tam kam mal a nič zlé nespôsobil.

Okolo 17:30 hod. sme zahasili oheň za pomoci všetkých tekutín, ktoré sme mali (Zuzke, tak dlžím fľašku Lucky) a zapálili lampióny. Deti ich pekne niesli a svietili si na cestu. Sviečky však horeli rýchlo, čiže v priebehu cesty sme ešte museli dopĺňať palivo. Aj napriek tomu sme úspešne dorazili na konečnú, kde na nás čakala Kamilka. Rozlúčili sme sa a vyrazili každý tam, kam chcel (predpokladám domov).

Resumé: Akciu hodnotím ako vydarenú, nakoľko splnila všetky svoje ciele a aj Sofinka mi dala vedieť, že sa jej páčila. Ako veliteľa ma to nesmierne potešilo. Ďakujem aj Maťovi za sviečky a Zuzke za vodu a všetkým zúčastneným za ich účasť a príkladné nasadenie. Verím, že sa nám podarí budúci rok uskutočniť niečo podobné a už sa teším na spoločné stretnutie.

 

back to sezóna 2018/2019

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!