Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Guláš za horúca

  • dátum konania akcie: 29.6.2019
  • autor zápisnice: Nika
  • účastníci akcie: Vlado, Maťo, Hela, Milo, Zuzana, Bohuš, Penďo, Nikitka, výl. Sofinka, Matúško, Alenko, Rastík, Quido a Miško

Už je to rok, čo sme varili náš prvý výletnícky guláš. Takto pred rokom výletníkom chutil a všetci boli naklonení myšlienke, aby sa takáto akcia zopakovala, prípadne opakovala. A teraz nadišiel ten správny čas. Počasie sa po upršanom máji konečne umúdrilo a jún bol ideálny na, v poradí už druhý, výletnícky guláš. Takisto aj termín bol super, a to koniec školského roka. Staršie výletníčatá už bez školských povinností a spolu s mladšími tešiace sa na prázdniny. Tak poďme na to.

Oslovila som všetkých výletníkov a všetci, vrátane jedného zo zálohy, súhlasili a prisľúbili účasť. Miesto konania rovnaké ako minulý rok, Rusovce. Každý dostal inštrukcie ohľadom toho, čo je potrebné priniesť, čo je dobrovoľné ale hlavne, že treba počítať s nadpriemerným teplom a nadpriemerným množstvom komárov. Po týchto úvodných inštrukciách sme sa v deň konania stretli na parkovisku pri SĽUKu v Rusovciach. Konkrétne Milo s rodinou a Penďom po príchode nečakali na zvyšok ale vyrazili dopredu za účelom odchytenia ohniska. Naša rodina autom prešla do lesa, aby sme nemuseli ťahať všetky veci z parkoviska. Martin zastavil uprostred roja komárov, a tak namiesto vykladania z kufra som vytiahla všetky repelenty a poriadne nás postriekala. Až takto pripravení sme sa pustili do vykladania. Okolo nás prechádzal Milo s Nikitkou a Penďo s Rastíkom. Tiež mali čo robiť, aby zvládli krutý boj s komármi. Milo sa podujal, že ešte má nejaké miesto v rukách a pomohol vziať kotlík. Veci sme úspešne preniesli k ohnisku, kde už čakala Hela s dobrou správou, že ohnisko je naše. Zložili sme sa, Maťo sa vrátil preparkovať auto tam, kam patrí a pustili sa do príprav varenia gulášu. Roztiahli sme karimatky, stolík, stoličky. Upevnili trojnožku s kotlíkom. Vytiahli sme napečené bábovky, škoricové slimáky, rôzne druhy ovocia. Decká dostali lopty, lietadlá a šup-šup na lúku.

Penďo sa zhostil svojej úlohy „zapálenie ohňa“. Trošku nám okolie vydymil, aby sme sa zbavili bodavo-cicajúceho hmyzu. Maťo s Milom namontovali kotlík na trojnožku a prvé ingrediencie skončili v ňom. Postupne sa pridávali ďalšie a ďalšie. Medzitým dorazil aj Vlado s Quidom a čosi neskôr aj Bohuš so Zuzkou a deťmi. Deti sa hrali, dospelí varili guláš a niekedy to bolo aj naopak. Keď už guláš pekne bublal, oteckovia s deťmi sa pobrali na krátku prechádzku k neďalekému jazeru. My mamičky sme zatiaľ klábosili a vychutnávali si chvíľku ticha.

Po návrate detí a oteckov sa rozbehli na lúke ďalšie spoločenské hry. Sofi s Nikitkou sa snažili vymyslieť prekážkový beh, Matúško s Quidom rozohrali futbalový zápas. Samozrejme, že sa medzitým ozvali už aj prví nedočkavci, ktorým vyhladlo a dožadovali sa misky gulášu. Ale ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša. Aj nám kotlík po pár hodinách bublania priniesol vytúženú dávku gulášu. Všetkým sa ušlo, všetkým chutilo a poniektorí si brali guláš aj na večeru. Takto dosýta najedení sme sa vyvalili na karimatky, deky a spokojne oddychovali. Ako prvý nás opustil Vlado s Quidom a potom sme už aj my ostatní pomaličky začali s upratovaním. Vyumývali sme kotlík, uhasili oheň, pozbierali všetky odpadky tak, aby nič nenasvedčovalo tomu, že práve pred chvíľou sa tu stretla partia ľudí.

Zahájili sme cestu späť k parkovisku cez lesík. Pred cestou sme sa poriadne nastriekali a čo možno najrýchlejšie sme sa pobrali k autám. Tam sme sa rozlúčili, popriali si krásne leto a ja pevne verím, že všetci s príjemným pocitom sme sa vrátili do svojich domovov.

Resumé: Bola to veľmi príjemná akcia spojená s varením gulášu. Vyšlo nám počasie aj guláš. Som rada, že sa táto akcia ujala a pevne verím, že si ju ešte niekoľkokrát zopakujeme.

 

back to sezóna 2019/2020

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!