Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Enigma vs. Výletníci

  • dátum konania akcie: 27.7.2017
  • autor zápisnice: Bohuš
  • účastníci akcie: Maťo, Vlado, Zuzana, Milo, Hela, výl. Alenka

Členovia VVV podnikajú rôzne akcie, ktoré sú niekedy náročné na fyzičku, občas aj na nervy atď.. Nuž tak, ako veliteľ výcviku som podumal, čím by som ich ešte viac vycvičil a pripravil na ďalšie akcie do budúcnosti. Keďže dnes je doba zlá a môže sa stať, že členovia VVV padnú do zajatia, tak treba byť pripravený. Preto som zorganizoval akciu, ktorá mala preveriť schopnosti všetkých účastníkov, podporiť tímového ducha a aj pobaviť. O čo teda išlo?

Ako skúsený veliteľ som sa už zúčastnil dvoch akcií v Escape roomoch. Usúdil som, že podobná akcia by padla vhod aj pre výletníkov. Tak som zalovil na nete, „Zľavách dňa“ a našiel som pre nás vhodnú útekovú hru. Taktiež malý prieskum v radoch VVV ukázal, že o podobnú akciu je záujem (Hela so mnou už na jednej akcii bola, tak vedel do čoho ide.).

Išlo o Divný domček, ktorý sa nachádza v Petržalke. Čo sa v takom domčeku odohráva? Samotná hra trvá 90 minút. Počas tohto času sa skupina 3 až 5 hráčov ocitne v strede najväčšieho sídliska na Slovensku v dome – v divnom dome. V tomto dome žila v prenájme ešte donedávna mladá rodina svoj pokojný život. Tak sa teda ponoríme do priestorov starého domu zo 60tych rokov. Preto je dôležité mať na pamäti špecifiká, ako sú obmedzené priestory, strmé schodisko atď.. Zostali tu zariadené izby, odostlaná postieľka v detskej izbičke … a obyvatelia zmizli. Cieľom je zistiť, kam sa podeli a podať o tom správu. Hra je založená na princípoch PC hier “room escape” s pridaním mysterióznych a unreality prvkov. Dôležité je nezabudnúť: DOSTAŤ SA VON, NEMUSÍ STAČIŤ!

Tak som teda rozoslal pozvánky na akciu, určil termín a čas. Začínali sme netradične o 18. hodine s tým, že západ slnka neskôr hre dodával nádych tajomnosti spoza okien. Privítal som výletníkov pred domčekom, dal im základne pokyny a poslal ich na 90 minút dnu. Ja a Alenka sme ostali von. To preto, keby to tam tí dnu nezvládli, aby sme ich rodinám vedeli podať správu čo sa asi stalo … no a mali sme zatiaľ čas ísť dať pivo a mliečko.

Keď sa za výletníkmi zavreli dvere domčeka, privítal ich ujo, ktorý dozeral na hru. Vysvetlil našim účastníkom pravidlá a zaviedol ich na poschodie do obývačky. Zavrel za nimi dvere a hra mohla začať. Nuž a naši výletníci začali žhaviť mozgové závity, postreh a iné ich reflexy. Bolo treba, aby zdolali indície, získali kľúče a postupne sa posúvali v domčeku ďalej a ďalej. Postupne sa prepracovali z obývačky do detskej izby. Potom dole na prízemie do hororovej kúpeľne a následne do garážoobývačky. Tu, aby sa dostali ďalej, museli obetovať Vlada. Skončil chudák v rakvičke ako mŕtvolka. Ale nebojte sa, výletníci po rozlúštení ďalších indícií ho zachránili. Nakoniec Vlado a spol. spojili všetky sily, pootvárali mreže, dvere. Navzájom sa oslobodili. Následne postláčali rôzne gombíčky a našli kľúče, ktoré ich vypustili von z domčeka. Ešte jedna spoločná fotka a definitívne výletníci opúšťajú domček. Tu sme ich už čakali s Alenkou. Podelili sa s nami o dojmy z hry a keďže už bola neskorá hodina pobrali sa všetci domov.  

Resumé: Akciu a účasť hodnotím na výbornú. Skúsili sme niečo iné a zaujímavé. Síce výletníci nestihli limit na dostanie sa von, ale to nevadí, veď išlo a zábavu a to bol cieľ hry. Každý z výletníkov preukázal svoju šikovnosť, kreativitu a intuíciu za čo ich treba všetkých pochváliť. Ja ako veliteľ som to síce len sledoval, ale aj tak som sa dobre bavil. Ale aby neboli výletníci smutní, tak Zuzka zistila, že táto hra má ešte dve pokračovania v rámci BA. Ak bude záujem môžeme ich absolvovať. A čo myslíte, zistili čo sa stalo v tom domčeku?

 

back to sezóna 2017/2018

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!