Vandrovní Vákuovaní Výletníci

"mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Vandrovní Vákuovaní Výletníci - "mladý duch nie je otázkou chronologického veku"

Piknikový futbal

  • dátum konania akcie: 27.6.2021
  • autor zápisnice: Nika
  • účastníci akcie: Maťo, Vlado, Zuzka, Bohuš, Hela, Nikitka, Sofinka, Kamila, výl. Matúško, Quido, Alenka, Miško

Tohtoročná zima bola veľmi dlhá. Nie a nie skončiť. Až do mája bolo chladné a daždivé počasie. Spolu s tým sa ťahali aj dlhé dni lockdownu, kedže stále celý svet bojuje s pandémiou COVID-19. Všetko sa však raz skončí a skončila sa aj zima aj lockdown. Nadišiel čas využiť tieto dve skutočnosti a naplánovať už tradičný výletnícky guláš. Ten sa mal uskutočniť na konci júna. Ale čo čert nechcel, po nekonečne dlhej zime prišli neskutočné horúčavy. To malo za následok absolútny zákaz kladenia ohňa v celom bratislavskom kraji. Žiaľ, s blížiacim termínom nášho guláša stále nepadla ani kvapka, museli sme zákaz rešpektovať a varenie gulášu presunúť do jesenných dní.

Po dohode s ostanými sme však našli riešenie a namiesto gulášu si urobíme piknik. Stretli sme sa už tradične v Rusovciach v krásne a teplé nedeľné ráno. Presunuli sa na naše gulášovské miesto, rozložili deky, stoličky a začali si užívať nič nerobenie. Deti sa odsťahovali na ich tradičné miesto, ktoré je neďaleko nášho a tam si založili vlastný piknikový spolok. Takto svorne sme debatovali, popíjali chladené nápoje a kde-tu niečo zobli z nachystaných mištičiek. Zanedlho nás svojou prítomnosťou poctil aj Vlado s rodinou, ktorí sa omeškali ale o nič zatiaľ neprišli.

Vlado využil túto spoločnú chvíľu a všetkých nás oboznámil o priebehu ukončenej sezóny a zároveň otvoril ďalšiu výletnícku sezónu, dúfajúc v jej lepšie zajtrajšky. Potom sa už rozbehla voľná diskusia s voľným programom. Niektorí šli na prieskum k neďalekým jazerám, iní hľadali kešky ale nikto neodolal zahrať si výletnícky futbal. Ten nás tak dostal, že sa nikomu nechcelo ukončiť tento náš piknik a hralo sa až do úplného vyčerpania. Ako prvý to vzdal Vlado s rodinou, ktorí to z nás majú najďalej domov a tak sa pobrali na cestu späť skôr ako my ostatní.

Keď už sme všetci mali dostatočne okopané nohy, na konte niekoľko gólov a naše pľúca ledva lapali po dychu bol najvyšší čas ukončiť toto naše piknikové stretnutie. Zbalili sme všetky veci, upratali po sebe a vydali sa na cestu na parkovisko. Tam sme sa rozlúčili a zrelaxovaní sa doviezli do svojich domovov.

Resumé: Aj napriek tomu, že šlo o pomerne pohodovú akciu, bolo fajn stretnúť členov VVV. Dúfam, že sa podobné stretnutia ešte tento rok nejaké uskutočnia.

 

back to sezóna 2021/2022

Category: operácia

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!